Haber

Şırnak’tan Ankara’ya araba almak için gelen Hüseyin Angı cinayeti davasında karar

Şırnak’tan Ankara’ya araba almak için gelen Hüseyin Angı’yı öldürmek suçundan yargılanan Recep Sarı ve İbrahim Ay, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanıklar İbrahim Ay, Recep Sarı ve parti avukatları da salonda hazır bulundu. Mahkeme başkanı, yargılamanın biteceğini ve kararı açıklayacağını açıkladıktan sonra tutuklu sanıklara son sözlerini sordu.

“Öldürmeyecektim, dolandıracaktım”

Olaydan pişman olduğunu belirten sanık Ay, “Öldürme, yaralama kastım yoktu. Kişiyi dolandıracaktım. Bu olaydan çok pişmanım. Ailem perişan oldu. Çok pişmanım.”

Gözaltına alınan diğer sanık Sarı ise şu açıklamalarda bulundu:

“İbrahim bana dolandırıcılık yaptığını söyledi. Ben de gitmeyeceğimi söyledim. Birisinin öleceğini düşünmedim. Başından beri her şeyi doğru anlattım. Olay günü mağdurla hiç konuşmadım. Cüzdanını ve telefonunu almadım. Şok oldum ve olay yerinden kaçmak istedim. Daha sonra kolluk kuvvetlerine teslim oldum.”

Sanıkların ifadelerini dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar İbrahim Ay ve Recep Sarı’yı ​​”nitelikli kasten öldürme” suçundan “nitelikli dolandırıcılık” suçundan 5’er yıl, 6’şar yıl ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı. “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak” suçundan, “yağmaya teşebbüs” suçundan ise 8 yıl hapis cezası istendi. “Hırsızlık” suçundan 1’er yıl hapis ve 6’şar yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi. Ayrıca tutuklu olmayan sanıklar Kemalcan O., Nazif Y., Samet C., Metehan T.’nin beraatına karar verildi. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu